OZNAM - Usmernenie k postupnému návratu žiakov do základnej školy

Základná škola, Školská 295, 049 32 Štítnik

Usmernenie k postupnému návratu žiakov do základnej školy

Riaditeľka Základnej školy v Štítniku so súhlasom zriaďovateľa školy – obec Štítnik vydáva usmernenie o plánovaných krokoch k postupnému otváraniu základnej školy a návratu žiakov po dištančnej forme vzdelávania v súvislosti s ochorením COVID – 19.

Medzi hlavné kritériá obnovenia prevádzky školy patria:

1. Zlepšenie stavu ochorenia a šírenia sa koronavírusu (zníženie počtu nakazených v okrese Rožňava – na základe relevantných údajov od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Rožňave).
  2. Prechod do bordovej farby - III. stupeň varovania COVID AUTOMAT-u
  3. Negatívny výsledok antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie Covid – 19 nie starším ako 7 dní (podľa III. stupňa varovania COVID AUTOMAT-u) alebo negatívny výsledok PCR testu na ochorenie Covid – 19 nie starším ako 7 dní (podľa III. stupňa varovania COVID AUTOMAT-u), alebo ak zákonný zástupca žijúci v spoločnej domácnosti (poprípade žiak na 2. stupni) prekonal ochorenie Covid – 19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace, alebo ak zákonný zástupca žijúci v spoločnej domácnosti bol zaočkovaný proti ochoreniu Covid – 19 aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní.

Fázy postupného návratu žiakov do škôl:

1. fáza – návrat žiakov 1. stupňa základnej školy od 7. apríla 2021 (streda).

PODMIENKA: pretestovanie aspoň jedného zákonného zástupca žijúceho v spoločnej domácnosti so žiakom (viď. bod 3 kritériá obnovenia prevádzky školy).

1. fáza – návrat žiakov 2. stupňa základnej školy v skupine 5 + 1.

PODMIENKA: pretestovanie žiaka a aspoň jedného zákonného zástupca žijúceho v spoločnej domácnosti so žiakom (viď. bod 3 kritériá obnovenia prevádzky školy).

1. fáza – návrat žiakov 9. ročníka základnej školy, ak bude okres v III. stupni varovania.

1. fáza – návrat žiakov 2. stupňa základnej školy, ak bude okres v II. stupni varovania.

Možnosti testovania sa pred nástupom žiakov a zamestnancov do základnej školy:

1. Odporúčame využiť možnosti pretestovania sa na stálych mobilných odberových miestach  v jednotlivých obciach a mestách.
  2. Odporúčame využiť možnosti pretestovania sa v mobilnom odberovom mieste v obci Štítnik            dňa  3. apríla 2021 (sobota) v čase od  07:00 do 20:00 hod.

Z dôvodu zvýšenia bezpečnosti nás všetkých odporúčame o zváženie pretestovania obidvoch rodičov aj v prípade, že žijú v spoločnej domácnosti.

Mgr. Jana Smolková

OZNAM - samotestovanie
OZNAM - AG testy
OZNAM - Usmernenie k otvoreniu šk.r. 2021/2022