OZNAM - Zápis do prvého ročníka 2021

Základná škola, Školská 295, 049 32 Štítnik

Milí budúci prváčikovia, vážení rodičia!

Blíži sa významný okamih v živote každého dieťaťa a jeho rodiča – nástup do prvej triedy. Z maličkých ustráchaných škôlkárov sa odrazu stanú veľkí školáčikovia. Veľmi sa na vás tešíme, no súčasná pandemická situácia nám neumožňuje, aby sme sa stretli osobne v priestoroch našej školy. I z tohto dôvodu vás pozývame na virtuálnu prehliadku a zoznámenie sa s našou školou.

Naša škola patrí medzi školu rodinného typu, preferujeme láskavý prístup a vytváranie pozitívnej atmosféry. Máme skvelý tím učiteľov, vychovávateliek, inkluzívny tím a asistentov, ktorí sa snažia uplatňovať inklúziu a individuálny prístup ku každému dieťaťu.

Kvalita vyučovacieho procesu je pre nás prioritná. Zabezpečujeme  odborné, kvalitné a efektívne vzdelávanie. Na vyučovacích hodinách využívame tvorivosť, inovatívne metódy a formy vzdelávania, IKT, komunikačno-zážitkové vyučovanie. Realizujeme tematické vyučovanie, projektové dni, tvorivé dielne, exkurzie, ktorými modernizujeme a zefektívňujeme edukačný proces.

Zabezpečujeme individuálny prístup ku žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Využívame adekvátne metódy, pomôcky a stratégie vyučovania vzhľadom na individuálne učebné možnosti žiakov. Integrovaní žiaci spolupracujú s asistentmi učiteľa.

Osobitne sa venujeme talentovaným žiakom pri príprave na športové, umelecké, vedomostné súťaže a olympiády.

Od prvého ročníka sa žiaci učia anglický jazyk a zároveň spolupracujeme so Súkromným centrom špeciálno-pedagogického poradenstva v Rožňave v oblasti logopedického poradenstva a intervencie.

Areál našej školy je vsadený do zelene, žiaci v škole nájdu telocvičňu, učebne IKT, cvičnú kuchynku, dielňu, multifunkčné ihrisko, detské ihrisko a veľa prekvapivých noviniek od septembra 2021.

Budeme veľmi radi, keď sa stanete súčasťou našej školy. Zápis do 1. ročníka bude prebiehať v apríli, bližšie informácie vám oznámime prostredníctvom web stránky, FB stránky, obecných rozhlasov.

Video - ZŠ Štítnik: https://youtu.be/_1w7mjJhkkg

ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA